Vymazat filtr

Zpět

Svahové sekačky na trávu

Svahová sekačka na trávu Spider ILD02

Hodnocení: Nehodnoceno

Rádiem dálkově řízená svahová sekačka SPIDER ILD02 je v pořadí druhým výrobkem firmy Dvořák - svahové sekačky s.r.o. Stroj byl poprvé představen v roce 2005 a v sériové výrobě je od roku 2006. Od té doby je pravidelně modernizován. Koncepčně a technologicky navazuje na model SPIDER ILD01, zároveň však přináší mnohé inovace a zlepšení. Pojezdový systém je rozšířen o možnost smykového zatáčení a produktivitou se stroj vyrovná i těžké mechanizaci.
Jedná se o uživstelsky nejoblíbenější typ sekaček SPIDER, který rovněž získal mnoho ocenění po celém světě.
Dostupnost: na dotaz

Sekačka SPIDER ILD02 je vynikající zvláště při sekání svahů kolem komunikací,  při údržbě vojenských a armádních prostor (hangáry, muniční sklady), zemědělských a sadařských ploch, zatravněnách skládek, elektráren, elektrických rozvoden, letišť, horských hotelů a při údržbě sjezdovek a parků. SPIDER ILD02 je často používán při kosení golfových hřišť a jiných sportovišť. Fotovoltaické elektrárny představují ideální místo pro použití sekačky SPIDER ILD02. Díky jedinečnému systému pojezdu je velice vhodná i pro údržbu ploch kolem vodních rezervoárů, říčních toků a vodních děl - zejména přehrad a protipovodňových valů. Nízká hmotnost, která je zajištěna výrobou většiny dílů stroje z lehkých ušlechtilých slitin a pohon všech čtyř kol, zajišťují maximální šetrnost k přírodě. Sekačku tak lze bez obav využít i při údržbě mokřadel a pozemků v chráněných krajinných oblastech.
Sekačka Spider ILD02 najde uplatnění všude tam, kde potřebujete posekat nepřístupný či dlouho nesečený pozemek, ale i tam, kde je vyžadována vysoká kvalita a frekvence kosení. Jedná se o zcela univerzální žací stroj primárně určený pro profesionální využití.

Svahová dostupnost

Svahová dostupnost dálkově řízené svahové sekačky SPIDER ILD02 je 41° v základnímild5 provedení, ale až 55° při použití integrovanéhojisticího navijáku. Díky němu můžete bezpečně pracovat ve svazích, na kterých se nedokáže pohybovat žádný jiný stroj a které jsou i pro člověka neschůdné.

 

 Snadná přeprava

Pro přepravu sekačky SPIDER ILD02 lze použít speciální vozík za osobní automobil,ild1 který obsahuje integrované, snadno výsuvné nájezdy a systém zabezpečení stroje proti pohybu při jeho přepravě. Stroj tak lze velmi lehce a    rychle přepravovat i na velké vzdálenosti. Pro přepravu však lze použít i běžný přívěsný vozík za osobní automobil.  Dálkové rádiové řízení sekačky společně se speciálním přepravním vozíkem usnadňuje fyzickou manipulaci a   poskytuje tak možnost pracovního uplatnění i tělesně postiženým osobám.

 Systém dálkového řízení

Dosah rádiového řízení savhové sekačky SPIDER je 100 metrů.

Systém se skládá z:

 • řídícího ovladače s ovládacími prvkyild2
 • přijímače se silovou částí
 • Řídící ovladač - vysílač

Ergonomicky řešený dálkový ovladač obsahuje ovládací prvky pro:

 • nastartování a zhasnutí motoru
 • nastavení rychlostního režimu pojezdu (želva/zajíc)
 • zapnutí a vypnutí žacího ústrojí
 • nastavení výšky sečení
 • změnu směru a rychlosti pojezdu
 • otáčení kol (360 st.)
 • nouzové vypnutí celého systému

Výkonný akumulátor ovladače zajišťuje jeho pohotovostní dobu až do 20-ti hodin. Součástí dodávky stroje je náhradní akumulátor a automobilová nabíječka. Doba nabíjení je 2,5 hodiny

Systém pojezduild4

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

"Tančící krok"

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje zajišťuje vynikající trakci i při změně směru jízdy v příkrém svahu. Na pozemku s rychle měnícím se sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je svahová sekačka SPIDER se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

 • vynikající vlastnosti konstrukce
 • citlivě řízený hydrostatický pojez
 • vysoký komfort obsluhy
 • nízká hmotnost
 • tančící krok

Tyto vlastnosti umožňují použití stroje ve strmých svazích, na rovinách ale taktéž v mokřadlech, které jsou pro jiné stroje zcela nepřístupné. Sekačka SPIDER ILD01 se produktivitou vyrovná výkonu 5ti křovinořezů při nesrovnatelně nižších provozních nákladech.

Smykové řízení

Sekačky SPIDER ILD02 jsou oproti modelu ILD01 vybyveny i možností smykového natáčení. Tento způsob řízení umožňuje otáčení stroje okolo jeho svislé osy a zjednodušuje tak manipulaci se strojem.

Možnost předvedení u zákazníkaVýstřižek ild02

Zatím zde není žádné hodnocení zboží

filter collapse